Kto może zostać podróżnikiem? My!

Podróżujemy, bo mamy taką chęć. Tylko tyle i aż tyle wystarczy by zostać podróżnikiem! Ważne, by to co się robi- robić z pasją… Piszący, fotografujący i filmujący dla Was to: Michał Gumowski i Renata Ławniczak.

Rodzinny blog podróżniczy. Ona jest moją ciocią, ja jestem jej siostrzeńcem. Michał i Renata- dwa różne pokolenia, dwa różne spojrzenia na zwiedzanie świata, Dwa Ślady.
Łączy nas jedno- miłość do dobrego wina i podróżowania

podróżnicy

Michał: Rocznik 1988. Podróżuję odkąd skończyłem 18 lat, czyli jakby nie było już ponad dekadę, gdyż skończyłem już 30-stkę. Z początku podróżowałem głównie na stopa, z plecakiem, śpiąc nieraz gdzie popadnie. Teraz cenię sobie nieco większy komfort (byle był dach nad głową), choć zdarza mi się spać pod namiotem. Gdybym miał wybierać Zachód czy Wschód- to zdecydowanie wolę wyjechać na Wschód. Moim ulubionym obszarem jest była Jugosławia, nie pogardzę też innymi obszarami dawnych Demoludów- tanio, smacznie i swojsko. W drodze przyświeca mi hasło: jak najwięcej zobaczyć za jak najmniejsze pieniądze. No cóż, to tak naprawdę ciocia zaraziła mnie pasją do picia wina, także śmiało idę w jej ślady i jeśli tylko mogę napić się wina, będąc w drodze- to piję!

podróżnicy

Renata: Rocznik 1961. Pasją podróżniczą zaraził mnie mój ojciec. Odkąd pamiętam, zawsze się dokądś wyjeżdżało- z początku Polska, później w miarę zmian politycznych (i grubości portfela) horyzont celów zaczął się poszerzać. Nie mam szczególnych preferencji, co do kierunków wyjazdów- sądzę, że w każdym zakątku jest coś do zobaczenia, ludzie do zapoznania i nade wszystko wino do posmakowania. Zwiedziłam całą Europę, teraz coraz śmielej spoglądam na inne kontynenty. Moim marzeniem jest objechanie Ameryki Łacińskiej, co wprawdzie jeszcze nie nastąpiło- lecz kiedy spełniać swoje marzenia, jak nie teraz? Z racji średniego wieku cenię sobie większy standard niż Michał, choć póki mi się jeszcze będzie chciało, wybiorę kemping zamiast hotelu, ekskluzywne pensjonaty pozostawiając sobie na starość. Uważam, że podróżować można przez całe życie, zmienia się tylko rytm wyjazdów. Moją drugą wielką pasją obok podróży jest smakowanie dobrego wina- pasje, które z powodzeniem można, a nawet trzeba, łączyć.